Buvusi sinagoga / Vizualiųjų menų centras

Projekto įgyvendinimo metu sinagogos pastatas buvo pritaikytas Vizualiųjų menų centro, kaip Alytaus kraštotyros muziejaus padalinio, veiklai.

Pirmajame aukšte įrengtas tambūras, vestibiulis, laiptinė, universali ekspozicijų salė, koridorius, moterų WC, neįgaliųjų ir vyrų WC, techninė patalpa, keltuvas neįgaliesiems.
Antrajame ir trečiajame aukštuose atsirado pagalbinės ir techninės patalpos.
Trečiajame aukše, išlaikant sinagogos autentiką, eksponuojama nuolatinė kilnojama paroda „Šalom, Alytau”, skirta žydų istorijai ir atminimui Alytuje pagerbti. Įsigyta vaizdo ir garso, parodų eksponavimo įranga ir baldai, būtini veiklai vykdyti (rūbinės baldai, kėdės ir t. t.).

Šiuo projektu sprendžiamos kelios opios miesto problemos – nenaudojamas kultūros paveldo objektas – sinagogos pastatas – taps vėl naudojamas ir reikalingas miesto gyventojams, o Kraštotyros muziejus, kasmet vis plečiantis savo veiklą ir sulaukiantis vis daugiau lankytojų, gaus naujas erdves savo plėtrai. Alytaus menininkams įrengtos tinkamos patalpos parodoms organizuoti, nes šiuo metu dailininkai savo darbus eksponuoja ant įvairių sienų be tinkamo apšvietimo ir klimato.