Buvusios „Sedulinos“ mokyklos pastato pritaikymas Visagino kultūros centro ir bendruomenės reikmėms, įrengiant miestą po vienu stogu

Visagino kultūros centras kartu su Visagino savivaldybės administracija įgyvendino Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Buvusios „Sedulinos“ mokyklos pastato pritaikymas Visagino kultūros centro ir bendruomenės reikmėms, įrengiant miestą po vienu stogu“. Projekto veiklos buvo pradėtos 2017 m., o pasibaigė 2019 m.

Projekto esmė – viename pastate sukurti visą infrastruktūrą kultūros veiklai, kuri veiktų ištisus metus (renginių, parodų ir konferencijų salės, muziejus, patalpos repeticijoms, erdvės edukacinėms programoms ir amatų studijoms, poilsio zonos). Tai būtų kultūros, turizmo ir verslo miestas po vienu stogu, fiksuojantis istorinius laikotarpius – nuo išsaugotų tradicijų iki sukurtų ir kuriamų šiandien. Greitai besikeičiančiame šiandieniniame pasaulyje pagrindine vertybe tampa sugebėjimas teikti įvairias paslaugas vienoje vietoje, transformuotis ir prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Tai šio laikmečio ypatybė ir pagrindinė vystymosi sąlyga kaip menininkui, taip ir verslininkui.

Pravėrus atnaujinto pastato duris pateksite į MIESTĄ, turintį savo gatves ir alėjas (Senamiesčio, Teatro, Etnokultūrų, Visagino žvaigždžių), koncertų ir konferencijų sales, muziejų. Šioje erdvėje PO VIENU STOGU lankytojai ir turistai įvairiapusiškai pažins daugiatautį Visagino miestą: susipažins su jo kultūra, istorija ir tradicijomis. Pritaikytos erdvės teiks informaciją ir užimtumą: nuo etno šaknų (tautinių kultūrų kolektyvai) iki šiuolaikinio meno veiklų.

Projekto metu buvo atliktas vidaus patalpų ir koridorių remontas, sutvarkyti san. mazgai. Visose patalpose sumontuota būtiniausia įranga ir įsigyti baldai paslaugoms teikti. Visi rekonstrukcijos darbai buvo atliekami atsižvelgiant į žmonių su negalia poreikius: tiek konferencijos, tiek teatro salėje paliktos/įrengtos vietos arti scenos/projektoriaus, neįgaliesiems su vežimėliais įrengtos specialiai pritaikytos ir/arba lengvai išardomos kedės, visų patalpų įėjimo durys yra platesnės ir tai sudaro palankias sąlygas žmonėms su judėjimo sutrikimais (vežimėliais). Visi remontuojamo pastato koridoriai yra labai platūs, o tai leidžia žmonėms su negalia laisvai judėti ir dabar. Koridoriuose bei parodų salėse pastatyta daug suoliukų, ant kurių senjorai ar žmonės su judėjimo sutrikimais galės pailsėti.