Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika

Žemaičių Kalvarijos statinių ansamblis Švč. Mergelės Marijos apsilankymo mažoji bazilika yra vienas iš svarbiausių Žemaitijos kultūros paveldo, kultūros sklaidos regione, piligrimystės ir turizmo objektų. Projekto įgyvendinimo metu vykdyti tvarkybos ir restauravimo darbai Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje. Projektu siekta pritaikyti Baziliką šiuolaikiniams visuomenės ir vietos bendruomenės poreikiams.

Restauravus Bazilikoje esančius vargonus sudarytos palankios sąlygos organizuoti daugiau profesionalių ir mėgėjų kolektyvų pasirodymų bei koncertų. Taip pat Bazilikoje teikiamos šios paslaugas: religinių apeigų – liturgijos; bendruomeninės veiklos vystymo; edukacinių programų organizavimo ir vykdymo; koncertinės, muziejinės veiklos.

Atitinkamai bus patenkinti kultūrinių turistų, piligrimų, kultūrinių ir edukacinių renginių lankytojų poreikiai. Šventovė, įgyvendinus projektą, yra techniškai tvarkinga, saugi ir estetiškai patraukli bei tinkama sakralinės muzikos renginių organizavimui.